polski angielski niemiecki
Niedziela, 22 lipca 2018 r. Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Zapraszmy na spotkanie opłatkowe Mieszkańców

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców, Gości i sympatyków naszej Małej Ojczyzny, na spotkanie opłatkowe, które już w najbliższą niedzielę, 17 grudnia 2017r., o godz. 15.00, odbędzie się przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieniawie. Niech nikogo tego dnia nie zabraknie, by wspólnota, którą z mocy prawa stanowimy, była również wspólnotą ducha, w której na stałe zamieszka radość i miłość płynąca z Betlejemskiej Groty

To już trzecie nasze wigilijne spotkanie. Chcemy tego dnia w sposób szczególny być bliżej osób samotnych, cierpiących i potrzebujących bliskości drugiego człowieka. To niezwykle ważny i wyjątkowy dzień.

Na drugim planie zostają troski i kłopoty dnia codziennego, a coraz bliżej przed oczyma pojawia się inny wymiar naszego życia, wymiar duchowy. Uświadamiamy sobie ilu ludzi przed nami składało sobie życzenia, trzymając w ręku opłatek, ilu z nich już wśród nas nie ma. Czy warto za wszelką cenę tracić i marnować czas na wzajemne waśni, niezrozumienie, pychę, zazdrość, pomówienia czy pogoń za materialnym "szczęściem". To, co na prawdę daje radość i szczęście jest blisko, bardzo blisko nas, wystarczy wyciągnąć rękę. Tym szczęściem jest drugi człowiek, posiadający swoją godność, choćby nie wiem jak błądził. To dzielenie się samym sobą z innymi i pozostawienie tu na ziemi śladów swoich stóp, które przetrwają dłużej niż my.

Bądźmy tego dnia jedną wielką wspólnotą serc. Nikt z nas nie wie, ile dni będzie mu jeszcze dane przeżyć we wspólnocie, to wielka tajemnica Stwórcy. Jednak zanim przekroczymy granicę wymiaru, która zostanie kiedyś każdemu z nas wyznaczona, możemy stworzyć namiastkę nieba tu na ziemi. Nie trzeba wiele by ten stan osiągnąć! Pamiętajmy o drugim człowieku, niech wzajemny szacunek i poszanowanie towarzyszą nam każdego dnia, serca wypełni miłość i radość, które wypełniały również serca pasterzy w Betlejem. I nieśmy tę radość, umocnieni wzajemną miłością dla wszystkich ludzi dobrego serca, nie tylko tu w Wieniawie, ale na na cały kraj i świat.

15-12-2017
Szukaj w artykułach
Lipiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31