polski angielski niemiecki
Niedziela, 22 lipca 2018 r. Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Uruchamiamy Centrum Dialogu Gminnego

Wraz z nowym rokiem, tworzymy dla Mieszkańców Gminy Wieniawa nową formę współpracy pomiędzy samorządem, a społecznością Gminy Wieniawa: Centrum Dialogu Gminnego. Ta forma organizacji umożliwi jak najszerszą reprezentację, a zarazem partycypację samych Mieszkańców w procesie decyzyjnym na szczeblu samorządu gminnego. Dialog społeczny najczęściej definiuje się jako wszelkie formy negocjacji, konsultacji oraz zwykłej wymiany informacji

Centrum Dialogu Gminnego, działające przy Urzędzie Gminy w Wieniawie będzie narzędziem łączenia i godzenia interesów różnych grup społecznych. Celem nadrzędnym zaś będzie budowa ładu społeczno – gospodarczego, legitymizowanego przez jak najszersze kręgi społeczeństwa.
W Rzeczpospolitej Polskiej, istotną i ważną rolę  dialogu społecznego podkreśla Konstytucja. W jej Preambule istnieje odniesienie do dialogu społecznego jako podstawowej zasady, którą rządzi się państwo. Natomiast w Rozdziale I, art. 20 możemy przeczytać, że dialog społeczny i współpraca” partnerów społecznych stanowi podstawę ustroju gospodarczego Rzeczypospolitej Polskiej”.
Dialog społeczny będzie budowaniem porozumienia wśród Mieszkańców, Stowarzyszeń, Przedsiębiorców oraz wszystkich członków wspólnoty Gminy Wieniawa na rzecz współodpowiedzialności za zrównoważony rozwój społeczeństwa obywatelskiego w gminie i dobrobyt jego Mieszkańców. Celem nadrzędnym będzie zaś realizacja misji gminy określona w Strategii Rozwoju Gminy Wieniawa, jako Poprawa jakości życia poprzez modernizację infrastruktury technicznej, utworzenie lokalnego ośrodka gospodarczego i kulturalnego, zapewnienie możliwości rozwoju oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu Mieszkańców
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, chcemy aby gmina była obszarem dynamicznym i sukcesywne rozwijającym się, a zachodzące z roku na rok przeobrażenia w sferze gospodarczej, politycznej, społecznej i kulturowej uczyniły nasz region atrakcyjny zarówno dla samych Mieszkańców czy przedsiębiorców jak i przybywających sezonowo turystów.
Jednocześnie zachęcamy wszystkich zainteresowanych do korzystania z tej formy współpracy. Będzie ona ważnym elementem wymiany informacji na linii samorząd-społeczeństwo. Wszystkich zainteresowanych prosimy by korzystać z możliwości konsultacji i wyrażania swoich opinii. Korzystanie z różnego rodzaju forów internetowych i poszukiwanie, bądź wyrażanie swoich opinii na takiej platformie, powoduje, że pod przykrywką pozornej anonimowości pojawiają się wpisy fałszywe, kłamliwe, podszyte nienawiścią i szkalujące, czy to osobę wyrażającą swoją opinię, czy też samorząd. Jeśli zależy nam na prawdzie, obiektywizmie i dalszemu rozwijaniu się naszej gminy, korzystajmy z tej formy współpracy, dla dobra wspólnego nas wszystkich.
Chcąc poznać Państwa zdanie na temat przyszłości naszej gminy uruchomiliśmy specjalny serwis pozwalający wyrazić własne opinie i przedstawić własne pomysły które mogą przyczynić się do rozwoju naszej Małej Ojczyzny.


Swoje zdanie możecie Państwo wyrazić czy to w formie elektronicznej na adres dialog@gminawieniawa.pl czy to w wersji papierowej pisząc na adres: Urząd Gminy w Wieniawie, ul. Kochanowskiego 88, 26-432 Wieniawa. Można również skorzystać z formularzy dostępnych w wersji papierowej w Punkcie Informacyjnym, zlokalizowanym na I piętrze w Urzędzie Gminy i w ten sposób oddać głos, zasięgnąć informacji czy też złożyć stosowny wniosek.
 

04-01-2018
Szukaj w artykułach
Lipiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31