polski angielski niemiecki
Piątek, 16 listopada 2018 r. Imieniny: Edmunda, Marii, Marka
Zapraszamy na Niedzielę z Folklorem do Sokolnik Suchych

Już w najbliższą niedzielę, 10 czerwca b.r. zapraszamy wszystkich Mieszkańców i miłośników folkloru oraz dobrej zabawy do Sokolnik Suchych, na tradycyjną niedzielę z folklorem. Jednocześnie zostanie oddana i udostępniona Mieszkańcom odnowiona świetlica oraz plac zabaw dla dzieci i siłownia plenerowa wraz z zagospodarowanym centrum miejscowości.

Festyn rozpoczynamy o godzinie 15.00. W programie, m.in.: występy kapel ludowych Jana Wochniaka z Kłudna i Wiesławy Gromadzkiej z Kamienia Dużego, Zespołu Folklorystycznego Wieniawa. Do tańca i wspólnej zabawy zaprosi wszystkich kapela Janusza Tarnowskiego z Domaniowa.
Dla gości Mieszkańcy przygotowali poczęstunek i wspólne grillowanie, w rodzinnej i przyjaznej atmosferze. Obowiązkowo należy zabrać dobry humor i wygodne buty. Serdecznie jeszcze raz w imieniu własnym i wszystkich Mieszkańców zapraszamy w niedzielę do Sokolnik Suchych!
Sokolniki Suche to dynamicznie rozwijająca się miejscowość. Wraz z częścią Kamienia, tzw. Małym Kamieniem, aglomeracja ta liczy ponad 400 Mieszkańców. Zgodnie z wolą Mieszkańców, wyrażoną na zebraniach, zdecydowano o przebudowie centrum miejscowości. W celu umożliwienia realizacji zadania, Zarząd Spółki powołanej do Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Wsi Sokolniki Suche, przekazał na okres 20 lat, na rzecz Gminy dwie działki ewidencyjne, co umożliwiło realizację zadania przez samorząd.
Zrealizowana w Sokolnikach Suchych inwestycja, jest elementem przyjętej przez Radę Gminy, Strategii Rozwoju Gminy Wieniawa, na lata 2018-2032, zgodnie z którą w każdej z miejscowości winno znaleźć się miejsce wypoczynku i rekreacji. Pragnę  w tym miejscu serdecznie podziękować za zaangażowanie i nieocenioną pomoc przy realizacji poszczególnych zadań dla wszystkich Mieszkańców Sokolnik Suchych, na ręce Pana Radnego Roberta Korczyńskiego oraz Sołtysa Marka Jędrasika. Dziękuję również Radzie Gminy w Wieniawie oraz Pracownikom Urzędu Gminy za sprawną i sumienną realizację poszczególnych zadań.
Mieszkańcy przeznaczyli środki z funduszu sołeckiego – 20 200,00 zł, na remont i wyposażenie wnętrza świetlicy. W ramach zadania została odnowiona podłoga, tynki, wyposażona kuchnia oraz część sanitarna, zamontowano piec opalany pelletem,  zakupiono stoły i krzesła. Część zakupów Mieszkańcy sfinansowali z własnych środków. Ponadto w ramach budżetu gminy na rok 2018, zostały przeprowadzone prace termomodernizacyjne oraz wymienione pokrycie dachowe, na co przeznaczono 54 890,00 zł. Gmina , za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Razem dla Radomki, złożyła, do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, wniosek na budowę placu zabaw i siłowni plenerowej, wraz z miejscami parkingowymi. W ramach projektu na placu przed świetlicą została również wybudowana altana plenerowa, ustawione ławki i kosze na śmieci. Na tą inwestycję Gmina otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, w wysokości 63,63% kosztów kwalifikowanych - 134,768,13 zł. Po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym, całość projektu zagospodarowania terenu zamknęła się w kwocie 211 799,67 zł. Dodatkowo zamontowano zbiornik na nieczystości płynne oraz wybrukowano teren za świetlicą za kwotę 38 000 zł

Jeszcze raz serdecznie wszystkich zapraszamy

 

Krzysztof Sobczak

Wójt Gminy Wieniawa

07-06-2018
Galeria
Szukaj w artykułach
Artykuły z ostatniego miesiąca
Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30