polski angielski niemiecki
Piątek, 16 listopada 2018 r. Imieniny: Edmunda, Marii, Marka
Prace remontowe przy drogach i kładkach komunikacyjnych

W związku z prowadzonymi pracami przy drogach gminnych, zwracamy się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach prowadzonych prac, oraz niekorzystanie z kładek nad ciekami wodnymi na czas remontu. Dziś planowany jest montaż bariery ochronnej na ul. Chojniak, w celu zabezpieczenia pojazdów przed osunięciem się ze skarpy przy boisku

Od jutra, tj. 12 czerwca, rozpoczyna się remont kładki na rzece Radomce, w ciągu ulicy Parkowej, od przejścia dla pieszych w Jabłonicy. Na kładce zostaną wykonane nowe podjazdy, umożliwiające przeprowadzenie roweru i wózka, wymienione bariery ochronne oraz wzmocniona podbudowa betonowa podjazdów.
Została również zamówiona i jest w realizacji kładka pomiędzy ul. Zacisze w Wieniawie, a groblą na stawach w Jabłonicy, w kierunku ulicy Głównej. Zgodnie z zawartą umową, prace winny zakończyć się w lipcu, b.r. Obecnie, po wypadku komunikacyjnym jaki miał miejsce wiosną, kładka została zamknięta, jednak zakaz korzystania nie jest stosowany, a informacje i zabezpieczenia usuwane.
Trwają prace związane z wyceną kładki -  przejazdu od strony Jabłonicy, z ulicy Głównej na stawy, do wytyczonego chodnika w kierunku Wieniawy (koło starego Młyna). Po otrzymaniu kosztorysu ofertowego i wyłonieniu wykonawcy rozpocznie się również modernizacja tej budowli.
Zamówione zostały bariery ochronne, które będą zamontowane w Woli Brudnowskiej, na wjeździe do miejscowości od strony Wieniawy, na potoku Brudnowskim. Prace te należy pilnie zrealizować, w celu zabezpieczenia mostu, a w szczególności poprawy bezpieczeństwa osób korzystających z  drogi, w szczególności pieszych i rowerzystów.
 

 

Proszę o zachowanie szczególnej ostrożności

 

Krzysztof Sobczak

Wójt Gminy Wieniawa

11-06-2018
Szukaj w artykułach
Artykuły z ostatniego miesiąca
Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30